~ Under - a któż to taki? ~

Under - osobnik płci męskiej o ścisłym umyśle; chorobliwie introwertyczny, niezależny, dociekliwy, praktyczny i zorganizowany. Przesadny perfekcjonista i niepoprawny realista wypełniony wieloma sprzecznościami. Dalekosiężny myśliciel postrzegający świat w sposób wieloaspektowy, drobiazgowy i krytyczny. Posiadacz zdolności szybkiego łączenia ze sobą faktów i odnajdywania między nimi często nieoczywistych zależności.
Za najważniejszy w swoim życiu uznaje swój szósty zmysł - intuicję - któremu to nadzwyczajnie ufa i dzięki któremu piekielnie rzadko się myli. Naprawdę rzadko! :)


Źródło energii życiowej: ekstrawersja - introwersja
Przyswajanie informacji: percepcja - intuicja
Podejmowanie decyzji:  racjonalizm - odczuwanie
Ukierunkowanie życiowe:  osądzanie - obserwacja

Ceni naukę i logikę. Lubi rozumieć otaczający go świat. Zawzięcie doszukuje się we wszystkich prawidłowości reguł i nieustannie usiłuje wszystko uporządkowywać.
Kocha wszelkiego rodzaju złożone problemy. Z nieprawdopodobnym uporem poszukuje odpowiedzi na nurtujące go pytania i samodzielnie zgłębia interesujące go tematy. Dobrze odnajduje się w świecie matematyki i dziedzinom jej pokrewnym. 

giphy.gif
Russell Crowe jako John Nash (również INTJ).

Z dystansem podchodzi do większości powszechnie panujących opinii. Odrzuca wszelkie głosy, tezy i poglądy, które w jego ocenie są niewystarczająco przekonujące. Odwieczny zwolennik wypracowywania własnego zdania w oparciu o autopsję, obserwację, bezstronność i wnikliwe zbadanie tematu. Wróg powierzchowności i krótkowzroczności.

liar.gif
Fragment teledysku Liar (Camila Cabello).

Osoba o wielu pasjach i zainteresowaniach. Miłośnik wszystkiego, co nieznane i enigmatyczne. Nie znosi stagnacji. Wiecznie spragniony nowości.

Entuzjasta kreatywności. Nieustannie rozwija swoją miłość do szeroko pojętego "świata w miniaturze" (makiety, dioramy, minikrajobrazy...). Chętnie poznaje nowe techniki i podejmuje się nowych wyzwań, próbując przecierać nowe szlaki.

Jego głównym celem życiowym jest zmienianie świata (podobnie jak każdego INTJ'ota). Na co dzień stara się realnie przyczyniać do rozwoju nauki oraz do powstawania istotnych innowacji. Główny nacisk kładzie na nowe technologie i medycynę.

~ Ja na Howrse ~

Na Howrse trzyma mnie przede wszystkim "pasja, raczej nieprzejściowa, bo zwana kolekcjonerstwem". Masowo zbieram zarówno konie boskie, jak również konie "zwykłe" z interesującymi (w mojej opinii) maściami.

Wspólnie ze znajomymi hoduję również kuce rasy Kerry Bog. Posiadamy dwie drużyny:
Motylki εïз (jednorożce)
Irrelevant (kuce czystej krwi)

Wszystko, co chcę sprzedać, jest już przeze mnie wystawione.
Gdy będę chciał coś kupić, wejdę w zakładkę "sprzedaże".
Nie ma zatem jakiegokolwiek sensu przedstawiania swoich (najczęściej irracjonalnych) ofert poprzez wiadomości prywatne. Poza tym nie lubię marud; narzucania się; przymuszania mnie do czegokolwiek.

W przypadku jakichkolwiek innych spraw można śmiało pisać - z interesującymi osobami na ciekawe tematy zawsze porozmawiam (choć na moją odpowiedź trzeba czasami nieco poczekać) : )

INTJ-T (Strateg)
Typ 1 (Perfekcjonista)
• świat w miniaturze •
• wiedza i nauka •
• nowe technologie •
(C) charme

" I don't know if we each have a destiny
  or if we're all just floatin' around accidental
  − like on a breeze . . .

  But I, I think maybe it's both.
  Maybe both is happening at the same time. "