Poradnik hodowcy

Twoje zasoby hodowlane

Gospodarstwa hodowlane

Gospodarstwa hodowlane pozwalają Ci na pogrupowanie swoich koni, niezależnie od tego, kto je wyhodował.

Dostęp uzyskasz po ukończeniu celów początkującego hodowcy.

Za każde 60 dni stażu możesz zarejestrować dodatkowe gospodarstwo hodowlane (maks. 5 gospodarstw).

Dzięki subskrypcji Konta Pegaza, możesz zarejestrować do 50 gospodarstw hodowlanych. Dodatkowo, możesz zgrupować je pod 5 kategoriami, każda z nich o innym kolorze, aby łatwiej się wśród nich odnaleźć.

Przyrostki

Każde gospodarstwo może nadać sobie nazwę i budować swoją reputację hodując konie. Możesz zarejestrować przyrostek i dodać go do imion koni, które tworzysz. Przyrostek nie zostanie usunięty przez przyszłych właścicieli twoich koni. Z kolei ty nie możesz go dodać do imion koni, które nie urodziły się w twoim gospodarstwie.

Dostęp uzyskasz po ukończeniu celów początkującego hodowcy.

Dodatkowy przyrostek możesz stworzyć co 30 dni stażu. Aby zdobyć więcej przyrostków, możesz również wykupić subskrypcję konta Pegaza.

Możesz posiadać kilka przyrostków i nadawać je w zależności od posiadanych ras, aby, na przykład, ułatwić rozróżnianie rodowodów w obrębie danego gospodarstwa skupiającego się na konkretnej rasie.

Gatunki i niebieska gwiazdka

W Howrse mamy wiele różnych ras, zarówno dla koni jak i kuców. Możesz rozpoznać konie czystej krwi od koni mieszanej krwi poprzez kartę Genetyki na stronie konia. Dodatkowo, konie czystej krwi posiadają niebieską gwiazdkę na stronie sprzedaży oraz pokryć.

Ograniczenia hodowli

Opiekując się swoimi końmi, masz szansę na znalezienie punktów dorastania lub premii (palcata, beczułki tłuszczu itd.) oraz zarobienia Equus (na przykład poprzez zlecenia, czy zawody). Jeśli jednak obudzisz więcej niż 1000 koni w ciągu jednego dnia, możliwość uzyskiwania takich korzyści zostanie wyłączona. Pojawi się ponownie następnego dnia.