Poradnik hodowcy

Hodowla

Pokrycia

Konie mogą się rozmnażać po ukończeniu 2 lat i 6 miesięcy.

Ogiery:

  • Oferuj do 300 ogólnodostępnych pokryć dziennie.
  • Oferuj pokrycia zarezerwowane dla konkretnych klaczy, w tym również dla jednej z Twoich klaczy.

Klacze:

  • Wybieraj spośród ogólnodostępnych ofert pokryć.
  • Akceptuj krycia zarezerwowane dla Twojej klaczy, w tym także krycia Twoimi ogierami.

Krycie kosztuje od 500 equus do 7 500 equus, jeśli ogier nie należy do Ciebie.

Musisz również pokryć koszty usług weterynarza, wynoszące od 100 equus do 2 500 equus. Są one uzależnione od kwoty Equus znajdującej się na Twoim koncie.

Ciąża

Ciąża trwa 12 miesięcy. Począwszy od 8 miesiąca, za 50 Equus możesz wykonać badanie ultrasonografem, by poznać płeć źrebaka, gatunek oraz maść. Po osiągnięciu tego stadium, klacz może podejmować się wyłącznie zleceń.W 12 miesiącu ciąży musisz sprowadzić weterynarza i upewnić się, że klacz jest zakwaterowana w ośrodku jeździeckim. Jeśli jeszcze nie wezwałeś weterynarza, stracisz źrebaka.

Jak tylko urodzi się źrebak, możesz nadać mu imię i rozpocząć opiekę. Gdy oddzielisz go od jego matki w wieku 6. miesięcy, będziesz musiał zakwaterować go w ośrodku jeździeckim.

Oźrebienie jest jedyną akcją, która może mieć miejsce po północy (czasu konia).

Pamiętaj, że krzyżowanie klaczy z wysokim poziomem ujeżdżenia i ogiera o dużej prędkości wcale nie musi doprowadzić do narodzin źrebaka o możliwościach większych niż jego rodziców. Tym samym, lepiej jest krzyżować konie ze zbliżonych gatunków.

Oźrebienie jest niezwykle męczące dla klaczy. Dlatego też musi upłynąć co najmniej 10 miesięcy między ostatnim porodem, a kolejnym pokryciem.

Wałachy

Możesz wykastrować ogiera pomiędzy 2,6 a 6 rokiem życia. Twój koń stanie się wtedy wałachem. Nie będzie mógł się rozmnażać, ale dostanie bonus (wytrzymałość: +8, prędkość: +8, ujeżdżenie: +4). Kastracja trwa około 2 godzin.

Pamiętaj, że nie można podarować wałachowi Pioruna Zeusa, a kastracja jest nieodwracalna.

Źrebak

Jeśli oźrebienie przebiegało bez komplikacji, na świat przychodzi źrebak. Jego rasa jest ustalana na podstawie największej ilości koni danej rasy pośród przodków źrebaka (jeśli nie są oni czystej krwi). Jego maść wybierana jest losowo spośród dostępnych dla danej rasy.

Umiejętności Twojego źrebaka zależą od jego rodziców, ale również od treningu i odbytych zawodów

Źrebaki urodzone w twojej hodowli pozostają z matką w jednym boksie, dopóki nie ukończą 6-tego miesiąca życia. W tym okresie nie wymagają osobnego zakwaterowania, a ich jedynym pożywieniem jest mleko matki.

Jednorożce

Jednorożce są bardzo rzadkie, a rozmnażają się podobnie do zwykłych koni.

Rozmnażanie jest możliwe jedynie pomiędzy jednorożcami tej samej rasy. Będziesz potrzebować trochę szczęścia, aby uzyskać źrebaka jednorożca.

Każdego dnia w dowolnej chwili możesz aktywować 2 sesje pokrycia jednorożca. Aktywacja sesji następuje z chwilą pokrycia klaczy jednorożca, po Twoim potwierdzeniu. Od tej chwili masz 60 sekund na pokrycie wszystkich pozostałych klaczy jednorożców, które chcesz pokryć.

Po wykorzystaniu obu sesji musisz zaczekać aż do następnego dnia (po zakończeniu dziennej aktualizacji), aby móc znowu pokryć swoje jednorożce.

Pamiętaj, możesz pokryć klacz jednorożca dopiero 10 godzin po jej poczęciu lub poprzednim kryciu.Z tego względu sesje pokrycia warto rozłożyć w czasie.

Osiołki

Osiołki mogą rozmnażać się tylko trzy razy w ciągu życia i tylko z innymi osłami. Jest to jedyna rasa, której potencjał genetyczny maleje z pokolenia na pokolenie.
Kiedy samiec osiołka zostaje wystawiony na sprzedaż, wszystkie uprzednio wystawione przez niego, a niezaakceptowane oferty krycia zostają anulowane.

Konie pociągowe

Konie pociągowe mogą rozmnażać się tylko 3 razy w ciągu swojego życia i wyłącznie z innymi końmi pociągowymi.

Kiedy ogier pociągowy jest wystawiony na sprzedaż, oczekujące pokrycia, które nie zostały jeszcze potwierdzone, zostaną anulowane.