Poradnik hodowcy

Zawody

Gdy Twój koń osiągnie wiek 3 lat, może zacząć brać udział w zawodach! Aby Twój koń mógł wziąć w nich udział, musisz wybrać mu specjalizację w dziedzinie jeździectwa oraz dać mu czaprak, siodło oraz uzdę dla danej specjalizacji.

Zawody pozwolą ci zarobić nieco pieniędzy, zależnie od zajętego miejsca, oraz poprawią umiejętności twoich koni. Ponieważ potencjał zwierząt nie jest nieskończony, nadejdzie czas, kiedy zawody nie będą wpływały na umiejętności konia.

Każde zawody mają określoną skalę trudności, która decyduje o minimalnym i maksymalnym wymaganym poziomie umiejętności rywalizujących koni, bez względu na wybraną dyscyplinę. Skalę trudności zawodów wyznacza organizujące je centrum jeździeckie.

Na początku twój koń może brać udział tylko w zawodach z progiem do 20 zwycięstw. Po osiągnięciu 20 zwycięstw wszystkie oczekujące rejestracje zostaną anulowane, a koń zyska dostęp do bardziej prestiżowych zawodów.

Nie możesz zapisać do zawodów więcej niż 2 konie ze swojej stajni.

Na stronie każdego konia znajdziesz wiele informacji, również te o jego wygranych i osiągach w zawodach.

Zawody w Jeździectwie Klasycznym

Zawody w Jeździectwie Klasycznym są przeznaczone dla koni specjalizujących się w tym stylu jazdy. Są 4 typy zawodów:

Wyścigi w galopie oraz kłusie są przeznaczone dla koni posiadających wysokie umiejętności odpowiednio w galopie oraz kłusie. Najlepsze konie muszą być również szybkie i posiadać dobre umiejętności w ujeżdżeniu.

Bieg przełajowy – bardzo wyczerpująca fizycznie dyscyplina, która wymaga zarówno wysokiej wytrzymałości jak i dobrych umiejętności skokowych oraz posłuszeństwa. Głównym kryterium rejestracji jest wytrzymałość.

Skoki – dyscyplina wymagająca ponadprzeciętnych umiejętności skokowych i dobrej elastyczności. Ponieważ od pewnego czasu w zawodach tych brany jest pod uwagę również czas, koń skokowy powinien też pokonywać przeszkody jak najszybciej. Głównym kryterium rejestracji jest poziom umiejętności skokowych. Podczas przejazdu konie mogą popełniać błędy. Za każdy błąd do ostatecznego wyniku dodawana jest sekunda.

Zawody ujeżdżeniowe – ważnym elementem oceny przejazdu jest jakość chodów takich jak galop oraz kłus, jednak najważniejsze są umiejętności ujeżdżeniowe. Głównym kryterium rejestracji jest poziom umiejętności ujeżdżeniowych. Od czasu do czasu, koń prezentuje się wyjątkowo dobrze, dzięki czemu Twój wynik wzrasta i zapewnia Ci premię wynoszącą 100 Equus.

Zawody w Jeździectwie Western

Zawody w Jeździectwie Western są przeznaczone dla koni specjalizujących się w tym stylu jazdy. Jest 5 typów zawodów:

Barrel racing – wyścigi na czas, w których należy wykazać się szybkością, wytrzymałością i umiejętnością galopu. Celem jest pokonanie slalomem trzech beczek w możliwie najkrótszym czasie, przy czym nie wolno ich przewrócić. Głównym kryterium rejestracji jest szybkość.

Cutting – w tych zawodach najważniejsza jest wysoka wytrzymałość i szybkość, aby zapanować nad cielakiem. Liczy się również wysoki poziom ujeżdżenia. Głównym kryterium rejestracji jest wytrzymałość.

Reining – dyscyplina, która wymaga dobrych umiejętności ujeżdżenia oraz galopu. Niezbędna jest również wysoka wytrzymałość. Głównym kryterium rejestracji jest galop.

 

Western pleasure – to dyscyplina wymagająca doskonałej umiejętności kłusa, a także posłuszeństwa oraz wytrzymałości. Głównym kryterium rejestracji jest kłus. Podczas przejazdu na konie mogą być nakładane kary, a za każdą z nich do ostatecznego wyniku dodawana jest sekunda.

Trail – westernowy odpowiednik zawodów w ujeżdżeniu w jeździe klasycznej. Koń biorący udział w trailu powinien cechować się doskonałymi umiejętnościami ujeżdżenia. Musi posiadać również dobry poziom kłusa oraz skoków. Głównym kryterium rejestracji jest poziom umiejętności ujeżdżeniowych.

Morale

Zauważ, że od 60. dnia stażu Twój koń może stracić trochę morale, jeśli nie ukończy zawodów jako pierwszy. Nie martw się, tę stratę można łatwo nadrobić odrobiną wypoczynku lub kilkoma smakołykami.

Bonusy

Możesz dodawać bonusy swoim koniom, aby ulepszyć ich osiągi w zawodach. Premie (grzebień, kopystka i beczułka tłuszczu) można znaleźć wykonując zlecenia. Inne bonusy mogą zostać zakupione w sklepie bądź na Czarnym Rynku. Podczas obliczania wyników zawodów, bonusy są dodawane bezpośrednio do umiejętności i mają wpływ na końcowy wynik.

Nowi gracze, dopiero rozpoczynający swoją grę, otrzymują specjalną premię. Zatem nie zdziw się, gdy niektóre konie osiągają nadzwyczajne wyniki, wszak dostały małą pomoc na dobry początek gry!

Zawody dla koni z niskim poziomem

W niektórych zawodach mogą brać udział tylko konie z niskim poziomem, czyli takie, które:

  • nie osiągnęły jeszcze 20 zwycięstw
  • nie mają żadnej umiejętności na poziomie wyższym niż 2670
  • które nie mają żadnej umiejętności z potencjałem genetycznym większym niż 3760

Wartość ta jest aktualizowana każdej nocy.