Poradnik hodowcy

Kwaterunek konia

Kiedy źrebak będzie gotów opuścić mamę, szybko zakwateruj go w ośrodku jeździeckim, aby móc kłaść go spać.

Aby to zrobić, użyj opcji w prawej górnej części strony konia i wybierz ośrodek jeździecki. Możesz wybrać ośrodek według jego ceny lub prestiżu. Możesz również poszukać ośrodka należącego do konkretnego gracza poprzez podanie jego loginu.

Po wybraniu ośrodka musisz ustalić długość pobytu konia, po czym zatwierdzić wybór. Nie wszystkie twoje konie muszą być zakwaterowane w tym samym ośrodku. Co więcej, możesz zmieniać miejsca zakwaterowania tak często, jak chcesz.

Możesz przedłużyć zakwaterowanie za pomocą ikonki , która jest umieszczona obok daty końcowej zakwaterowania na stronie konia. Właściciel ośrodka zadecyduje czy akceptuje, czy odrzuca twoją prośbę. Możesz również poprosić właściciela o zarezerwowanie boksu w danym ośrodku.

Wybór ośrodka

Wybrany przez ciebie ośrodek jeździecki będzie miał wpływ na:

  • rozmiar boksów: im większy boks, tym większe morale koń będzie posiadał po obudzeniu
  • jakość używanej ściółki: klacze stracą mniej energii podczas porodu, jeśli ściółka jest dobrej jakości
  • Pieniądze zdobywane za zadania wykonywane przez konie: cena jest obliczana automatycznie, w zależności od prestiżu kwaterującego (cena wyświetlana na stronie ośrodka jest sumą, jaką otrzyma właściciel konia wykonującego zadanie)
  • prestiż łąki: im wyższy prestiż łąki, tym więcej paszy koń może zjeść za darmo podczas wypasania
  • jeśli dostępne jest pożywienie takie jak: pasza, owies, marchewki lub mieszanki, możesz nakarmić nim konia bez konieczności zabierania ich ze swoich zapasów.
  • obecność ekwipunku pozwala zakwaterowanym koniom wykorzystywać go za darmo, jeśli mają odpowiednią specjalizację
  • Położenie ośrodka jeździeckiego: umiejętności zwiększają się dwa razy szybciej podczas przejażdżek po miejscu położenia ośrodka jeździeckiego.

Konie, który zostały zakupione lub wykwaterowane

Aby uniknąć niespodzianek, pamiętaj o sprawdzeniu strony profilowej ośrodka, w którym chcesz zakwaterować swojego konia, ponieważ nie będzie można anulować jego pobytu. Koń zostanie w ośrodku przez opłaconą liczbę dni. Istnieje jednak wyjątek od tej reguły: kiedy gracz kupi zakwaterowanego już konia, może anulować jego pobyt w ośrodku w ciągu 7 dni od daty zakupu konia.

Jeśli koń zostanie wykwaterowany ze swojego boksu z powodu jego zużycia lub likwidacji centrum jeździeckiego:

  • otrzymasz zwrot pozostałych kosztów zakwaterowania
  • a gdy zwrot kosztów jest niemożliwy, koń zostanie przeniesiony na resztę pobytu do boksu o tej samej jakości w ośrodku jeździeckim Ow. Jeśli chcesz, w ciągu 7 dni po przeniesieniu konia do tego ośrodka możesz anulować jego pobyt.

Anulowanie pobytu konia w ośrodku nie uprawnia Cię do otrzymania zwrotu kosztów.