Poradnik hodowcy

Czas dla Twojego konia

Dzień konia

Każdy koń ma swój własny dzień, który nie jest odpowiednikiem naszego dnia. Historia dnia jest wyświetlana w lewej dolnej części strony konia. Dzień konia zaczyna się o 8 rano, kiedy się on budzi. Każda akcja, którą każesz mu wykonać, zajmuje pewną ilość czasu, np. posiłki zajmują 30 minut.

Konia należy położyć spać przed północą (wedle jego czasu), ponieważ potem nie będzie on w stanie wykonywać żadnych akcji (wyjątkiem jest oźrebienie, które może nastąpić w dowolnej chwili). Aby utrzymać konia w formie, musisz kłaść go spać nie później niż o 10 wieczorem (jego czasu).

Pod koniec dnia, musisz położyć swego konia spać. Aby tego dokonać, musi być on umieszczony w ośrodku jeździeckim

Źrebaków poniżej 6. miesiąca życia można położyć spać, nawet jeśli nie są zakwaterowane w ośrodku jeździeckim.

Starzenie

Jeśli położysz konia spać, automatycznie postarzeje się w momencie aktualizacji strony (04:00). Po przebudzeniu zacznie nowy dzień. W grze konie starzeją się o 2 miesiące przy każdym przebudzeniu.

Jeśli nie położyłeś konia spać, nie postarzy się automatycznie przez noc. Więc jeśli nie grasz, Twoje konie nie będą się starzeć. Aby postarzyć konia, bez oczekiwania na kolejny dzień, niezbędne są punkty dorastania. Czasem znajdziesz kilka, gdy Twój koń się obudzi (informacja o tym pojawi się w historii). Jeśli nie, możesz zakupić punkty dorastania za pomocą Kuponów.

Istnieją dwa przedmioty na Czarnym Rynku, pozwalające ominąć zasady starzenia:

  • eaujouvence
  • Woda Młodości powoduje, że po ukończeniu 2 roku życia konia wiek aktualizowany jest co miesiąc.
  • brasmorphee
  • Objęcia Morfeusza powalają w dowolnym momencie podnieść wiek konia aż do jego 30 urodzin.

W przeciwieństwie do punktów dorastania, te przedmioty muszą być przypisane do konkretnego konia.

Po 25tych urodzinach, twój koń jest już staruszkiem: jego zdrowie oraz umiejętności maleją. Jeśli dobrze się nim zaopiekujesz, może dożyć maksymalnie 35u lat. Jeśli zaś użyjesz Kamienia Filozoficznego, twój koń stanie się nieśmiertelny, a jego umiejętności nigdy się nie zmniejszą.