Podręcznik ośrodka jeździeckiego

Zawody

W swoim ośrodku jeździeckim możesz organizować zawody. Jeśli będą w nich startować najlepsze konie w Howrse, podniesie to prestiż Twojego ośrodka!

Możesz ustawić różne parametry określające, jakie konie będą miały wstęp na Twoje zawody.

W każdym konkursie musi wziąć udział 5 uczestników. Rozpoczną się automatycznie w kilka minut po zamknięciu rejestracji. Rejestracja zostanie ponownie otwarta w ciągu 1 do 24 godzin po zakończeniu poprzedniej edycji, w zależności od typu zawodów. Dopóki żaden koń nie jest zarejestrowany, możesz zmienić minimalny poziom lub trasę konkursu na stronie zawodów w menu ośrodka jeździeckiego. Jeśli Twoje zawody nie odbędą się w ciągu pięciu dni od rejestracji uczestników, ponownie pojawi się możliwość wprowadzenia modyfikacji.

Zawody w Jeździectwie Klasycznym

Jeżeli twój ośrodek specjalizuje się w Jeździectwie Klasycznym, możesz organizować:

 • wyścigi (kłus lub galop)
 • biegi przełajowe
 • skoki
 • ujeżdżenie

Kiedy organizujesz biegi przełajowe, konkursy skoków lub zawody w ujeżdżeniu, zanim jakikolwiek koń może się zarejestrować, poziom trudności zbudowanego toru musi zgadzać się z minimalnym poziomem wytrzymałości dla biegów przełajowych, skoków dla konkursów skoków i ujeżdżenia dla zawodów w ujeżdżeniu.

Kiedy tworzysz swój ośrodek jeździecki, otrzymujesz mały tor wyścigowy, na którym możesz zaplanować jeden wyścig dziennie. Kolejny możesz kupić na stronie zawodów. Każdy ośrodek jeździecki może posiadać do dwóch torów wyścigowych. Aby zyskać maksymalny prestiż, musisz organizować 2 wyścigi, a więc posiadać 2 tory.

Zawody Jeździectwa Western

Jeżeli twój ośrodek specjalizuje się w Zawodach Westernowych, możesz organizować:

 • barrel racing
 • cutting
 • trail
 • western pleasure

Kiedy organizujesz zawody w reiningu lub trailu, zanim jakikolwiek koń może się zarejestrować, poziom trudności zbudowanego toru musi się zgadzać z minimalnym poziomem galopu dla zawodów w reiningu i ujeżdżenia dla zawodów w trailu.

Zorganizowanie zawodów w cuttingu wymaga posiadania cielaków na etapie tworzenia lub modyfikowania zawodów. Gdy tworzysz zawody, pierwszego cielaka otrzymujesz za darmo. Liczba cielaków określa minimalne wymagania poziomu wytrzymałości koni, które mogą wziąć udział w zawodach.

Zawody dla koni z niskim poziomem

Możesz również zarezerwować dostęp do zawodów tylko dla koni z niskim poziomem. Wówczas zyskają one większy prestiż od zawodów na tym samym poziomie, lecz otwartych dla wszystkich koni, a Ty zdobędziesz 500 Equus po każdej edycji zawodów dla koni z niskim poziomem.

Konie z niskim poziomem to konie, które:

 • nie osiągnęły jeszcze 20 zwycięstw
 • nie mają żadnej umiejętności na poziomie wyższym niż 2590
 • które nie mają żadnej umiejętności z potencjałem genetycznym większym niż 3640

Wartość ta jest aktualizowana każdej nocy.