Podręcznik ośrodka jeździeckiego

Rolnictwo i pastwiska

Ziemia

W sklepie ośrodka jeździeckiego możesz kupić łąki. Łąki mogą służyć jako pastwiska dla zakwaterowanych koni, a także prowadzenia upraw rolnych, które stanowią ważne źródło dochodów. Dostępne w sklepie łąki mają różne powierzchnie.

Żyzność jest kluczowa dla określenia ilości plonów. Jest też brana pod uwagę, przy opisie jakości łąki, w szczegółach twojego ośrodka. Konie, umieszczone na bardziej żyznej łące, jedzą więcej darmowej paszy. Wpływa to na decyzje hodowców, którzy mogą zakwaterować konie w twoim ośrodku jeździeckim.

Niezależnie od tego, w jaki sposób zagospodarujesz łąkę (jako pastwisko, pod uprawę lub do hodowli krów), będzie ona traciła swoją żyzność. Aby żyzność łąki ponownie wzrosła, należy pozostawić ją odłogiem.

Łąka leżąca odłogiem zyskuje 1% żyzności dziennie wiosną i jesienią, 3% latem i 0,2% zimą. Z tego powodu nieużytki mają w zimie bardzo niski poziom żyzności.

Pastwiska dla zakwaterowanych koni

Pastwiska muszą mieć powierzchnię proporcjonalną do liczby boksów, aby zaspokoić potrzeby koni przebywających w Twoim ośrodku jeździeckim. Na przykład, powierzchnia pastwisk ośrodka jeździeckiego posiadającego 10 boksów musi być równa co najmniej 10 jednostkom. Dobrym pomysłem jest posiadanie kilku wolnych łąk, na których można prowadzić uprawy lub pozostawić jedną albo kilka z nich jako odłogi, dzięki czemu ziemia odzyskuje żyzność.

Rolnictwo

Niezależnie od rozmiaru ośrodka jeździeckiego lub łąki, do hodowli krów lub prowadzenia upraw możesz posiadać następującą liczbę łąk: 6. Możliwość prowadzenia różnych upraw oraz zbiory są zależne od pory roku.

Jeśli posiadasz szklarnię, możesz siać dowolne nasiona, niezależnie od pory roku, gdzie jedynym ograniczeniem jest liczba zbóż na 6 łąki, wliczając w to szklarnię, która traktowana jest jak łąka. Pamiętaj jednak, że w szklarni nie możesz uprawiać jabłek oraz kuponów.

Zużycie szklarni wzrasta o 1% dziennie, gdy uprawiasz w niej rośliny.

Ikona reparer jest widoczna obok stopnia zużycia szklarni i można jej użyć, aby ją naprawić. Koszt naprawy szklarni zależy od jej stopnia zużycia i rozmiaru. Jeśli nie naprawisz szklarni, po osiągnięciu 100% zużycia stanie się bezużyteczna, a obecne uprawy przepadną. Szklarnię możesz naprawić w dowolnej chwili i dalej z niej korzystać.

Dostępne uprawy

NasionaPora wysiewuDługość okresu dojrzewaniaZbierz plony
nasiona marchewkiNasiona marchewkiWiosna9 dni
carotte Marchewka
nasiona pszenicyNasiona pszenicyLato9 dni
sonble Pszenica
ressourcepaille Słoma
nasiona owsaNasiona owsaWiosna11 dni
avoine Owies
nasiona kuponuNasiona KuponuJesień30 dni
pass Kupon
nasiona jabłekNasiona jabłekJesieńŻniwa każdej jesieni
pomme Jabłko
nasiona lnuNasiona lnuWiosna8 dni
ressourcelin Len
nasiona lucernyNasiona lucernyLato7 dni
fourrage Pasza

Zimą nie możesz niczego uprawiać, chyba że posiadasz szklarnię. W takim wypadku możesz uprawiać wszystko, oprócz jabłek i kuponów.

Aby zarabiać pieniądze, możesz sprzedawać swoje zbiory w sklepie.

Możesz również:

  • uprawiać marchew, owies, czy produkować paszę dla zakwaterowanych koni, aby otrzymać więcej prestiżu
  • możesz użyć pszenicy i jabłek, aby stworzyć mieszankę
  • korzystaj ze ściółek w swoich boksach
Aby wykorzystać łąkę pod uprawy:
  • odwiedź sklep ośrodka jeździeckiego, aby zaopatrzyć się w wybrane przez siebie nasiona i nawozy
  • przejdź na stronę łąk
  • jeśli łąka jest aktualnie przekształcona w pastwisko, kliknij Odłogi, a następnie Uprawa
  • wybierz nasiona i nawozy dla tej łąki
  • zatwierdź; łąka jest teraz przygotowana pod uprawę!

Zwróć uwagę, że użycie nawozu skraca okres dojrzewania roślin.

Gdy żniwa dobiegną końca, łąka będzie leżała odłogiem, by ziemia mogła odpocząć. Później możesz ponownie ją wykorzystać do uprawy zbóż, lub jako pastwiska dla koni zakwaterowanych w ośrodku jeździeckim.

Hodowla krów

Na łąkach możesz hodować krowy, by zdobyć skórę. Liczba łąk, które możesz wykorzystać pod hodowlę lub uprawę, jest ograniczona do 6. Jeśli, na przykład, posiadasz już 4 łąki lub szklarnie wykorzystane do uprawy, na hodowlę możesz przeznaczyć tylko 2 łąki.

Podobnie, jak w przypadku koni, każda krowa wymaga jednego hektara. Mała łąka ma rozmiar 5 hektarów i wystarczy dla 5 krów.

Hodując krowy, po upływie 30 dni możesz zdobyć skórę. Następnie łąka staje się odłogiem, a Ty ponownie możesz rozpocząć hodowlę krów.

Są dwa rodzaje krów, każdy zapewnia inny rodzaj skóry.