Podręcznik ośrodka jeździeckiego

Zakwaterowanie konia

Z jednego boksu może korzystać tylko jeden kwaterujący. Liczba boksów, jakie możesz kupić w sklepie, zależy od Twojego stażu w Howrse, a konkretniej, możesz kupić jeden boks na każde dwa dni stażu. Jeśli wybudujesz je w warsztacie, możesz je mieć w dowolnej ilości.

Boksy są dostępne w różnych rozmiarach i typach. Większe boksy są wygodniejsze dla koni, dzięki czemu budzą się one z wyższym poziomem morale.

Jakość boksu stanowi również kluczową wartość dla prestiżu ośrodka jeździeckiego.

Ściółka

Potrzebujesz ściółki w swoich boksach, aby zakwaterować konia bądź kuca. Przejdź do sklepu dla ośrodków jeździeckich, aby zakupić ściółkę. Gdy zdobędziesz zapas ściółki, będzie on widoczna po prawej stronie strony sklepu. Odwiedź stronę „Boksy” i wybierz rodzaj ściółki, który chcesz wykorzystać; możesz użyć jedynie tego rodzaju ściółki, którego posiadasz wystarczająco w swoim ekwipunku.

Gdy kupujesz nowy boks, będzie on posiadał taką ściółkę, jaką wybrałeś dla boksów w Twoim ośrodku jeździeckim.

Ściółka w używanym boksie ulega częściowemu zużyciu każdego dnia. Po upływie siedmiu dni zostaje automatycznie usunięta po aktualizacji strony, która następuje codziennie o 04:00. Jest wtedy zastępowana przez nową ściółkę pochodzącą z Twoich zapasów. Jeśli w Twoich zapasach nie ma wystarczającej ilości nowej ściółki, w boksie nie zostanie pościelone, a prestiż Twojego ośrodka jeździeckiego zostanie obniżony. Regularnie sprawdzaj swoje zapasy.

Wybór ściółki do boksów wpływa również na zakwaterowane konie. Im lepszą ściółkę wybierzesz, tym więcej energii koń zregeneruje i tym mniej morale utraci w związku ze spędzaniem czasu w boksie.

Naprawy

Zajęte boksy ulegają zniszczeniu o 1% każdego dnia. Musisz je naprawić, zanim osiągną 100% zużycia.

Ikona reparer jest widoczna obok stopnia zużycia boksu i można jej użyć, aby go naprawić. Koszt naprawy boksu zależy od stopnia jego zużycia, jakości oraz zastosowanych w nim ulepszeń.

Jeśli nie naprawisz boksu, po osiągnięciu 100% zużycia stanie się bezużyteczny i nie będzie się wliczał w prestiż ośrodka. Ponadto koń, który się tam znajdował, zostanie wykwaterowany. Właściciel konia otrzyma następnie zwrot wartości pozostałych kosztów zakwaterowania, a Twoje saldo Equus zostanie odpowiednio pomniejszone. Boks można naprawić w dowolnym momencie, aby znów zacząć przyjmować do niego konie.

Rezerwacje

Jeżeli chcesz powitać konie konkretnego gracza, musisz tylko zarezerwować jeden lub więcej boksów za pomocą przycisku "zarezerwuj ten boks".