Pomoc dotycząca ośrodka jeździeckiego

1 / Stwórz i zarządzaj swoim ośrodkiem jeździeckim

> 1.1 - Ogólne

centreequestre

Stwórz ośrodek jeździecki i zarządzaj nim, aby:

 • Przyjmować konie do zakwaterowania
 • Oferować pastwiska
 • Wytwarzać rozmaite produkty
 • Tworzyć przydatne przedmioty dla swojego ośrodka jeździeckiego i gospodarstw hodowlanych
 • Tworzyć zawody oraz zarządzać nimi

Dostęp uzyskasz po ukończeniu celów początkującego hodowcy.

> 1.2 – Położenie

Podczas tworzenia ośrodka jeździeckiego musisz wybrać jego położenie. Dostępne są 3 różne miejsca:
 • Las
 • Plaża
 • Góry
W zależności od położenia ośrodka jeździeckiego, zakwaterowane konie będą czynić większe postępy podczas konkretnych przejażdżek:
 • Przejażdżki po lesie, jeśli ośrodek jest w lesie
 • Przejażdżki po plaży, jeśli ośrodek jest na plaży
 • Przejażdżki górskie, jeśli ośrodek jest w górach
Ponadto, położenie ośrodka jeździeckiego zapewnia konkretny surowiec, który można zdobyć za zlecenia ukończone przez osoby kwaterujące. Surowce pozwolą Ci na tworzenie wielu przedmiotów dostępnych w sklepie.
PołożenieSurowce
localisationforetLasressourceboisDrewno
localisationmontagneGóryressourceferŻelazo
localisationplagePlażaressourcesablePiasek

> 1.3 – Sklep

W sklepie znajdziesz wszystkie rzeczy niezbędne do prowadzenia ośrodka jeździeckiego, umieszczone w różnych działach:

 • Ulepszenia, gdzie znajdziesz przedmioty służące zwiększeniu wydajności łąk lub poprawie komfortu boksów.
 • Rolnictwo, gdzie możesz kupić nasiona i nawóz służące do prowadzenia upraw na łące.
 • Surowce, gdzie możesz kupić wszystkie części do tworzenia przedmiotów potrzebnych do prowadzenia ośrodka jeździeckiego. Możesz tu kupić także ściółkę do boksów.
 • Pokarm i Ekwipunek, gdzie możesz kupić jedzenie i ekwipunek, a następnie udostępnić je osobom kwaterującym swoje konie, zamiast używać ich na swoich koniach.

Boksy, warsztaty, łąki i szklarnie można kupić na stronie, na której się z nich korzysta. Tory wyścigowe i cielaki (w zależności od specjalizacji Twojego ośrodka jeździeckiego) można kupić na stronie z zawodami.

Na stronie sklepu możesz także sprawdzić swoje zapasy lub sprzedać przedmioty. Nie możesz jednak odsprzedać torów wyścigowych, boksów, łąk, szklarni oraz warsztatów.

> 1.4 – Boksy

boks 2**

Z jednego boksu może korzystać tylko jeden kwaterujący. Liczba boksów, jakie możesz kupić w sklepie, zależy od Twojego stażu w Howrse, a konkretniej, możesz kupić jeden boks na każde dwa dni stażu. Jeśli wybudujesz je w warsztacie, możesz je mieć w dowolnej ilości.

Istnieje wiele różnych rozmiarów boksów. Większe boksy są bardziej komfortowe, w związku z tym, koń będzie miał lepsze morale budząc się w większym boksie.
Jakość boksów wpływa również na prestiż Twojego ośrodka jeździeckiego.

Ściółka

Potrzebujesz ściółki w swoich boksach, aby zakwaterować konia bądź kuca. Przejdź do sklepu dla ośrodków jeździeckich, aby zakupić ściółkę. Gdy zdobędziesz zapas ściółki, będzie on widoczna po prawej stronie strony sklepu. Odwiedź stronę „Boksy” i wybierz rodzaj ściółki, który chcesz wykorzystać; możesz użyć jedynie tego rodzaju ściółki, którego posiadasz wystarczająco w swoim ekwipunku.

Gdy kupujesz nowy boks, będzie on posiadał taką ściółkę, jaką wybrałeś dla boksów w Twoim ośrodku jeździeckim.

Każdego dnia ściółka w boksie w którym przebywa koń zużywa się. Po 7 dniach jest automatycznie usuwana podczas dziennej aktualizacji o 04:00 i jest wymieniana na nową, świeżą ściółkę, o ile posiadasz wystarczający zapas w ośrodku. Jeśli nie posiadasz wystarczających zapasów ściółki, boksy pozostaną bez ściółki, a prestiż Twojego ośrodka spadnie. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać zapasy.

Wybór ściółki do boksów wpływa również na zakwaterowane konie. Im lepszą ściółkę wybierzesz, tym więcej energii koń zregeneruje i tym mniej morale utraci w związku ze spędzaniem czasu w boksie.

Naprawy

Zajęte boksy zużywają się o 1% każdego dnia. Musisz je naprawić, zanim osiągną 100% zużycia.

Ikona reparer jest widoczna obok stopnia zużycia boksu i można jej użyć, aby go naprawić. Koszt naprawy boksu zależy od stopnia zużycia, jakości boksu i umieszczonych w nim ulepszeń.

Jeśli nie naprawisz boksu, po osiągnięciu 100% zużycia stanie się bezużyteczny i nie będzie się wliczał w prestiż ośrodka. Ponadto koń, który się tam znajdował, zostanie wykwaterowany. Właściciel konia otrzyma następnie zwrot wartości pozostałych kosztów zakwaterowania, a Twoje saldo Equus zostanie odpowiednio pomniejszone. Boks można naprawić w dowolnym momencie, aby znów zacząć przyjmować do niego konie.

Rezerwacje

Jeżeli chcesz powitać konie konkretnego gracza, musisz tylko zarezerwować jeden lub więcej boksów za pomocą przycisku "zarezerwuj ten boks".

> 1.5 – Łąki

Ziemia Średnia łąka

Będziesz musiał zakupić łąki ze sklepu ośrodka jeździeckiego. Te łąki zostaną wykorzystane posłużą zakwaterowanym koniom jako pastwiska, przydadzą się również do upraw. Jest to istotne źródło dochodów. Łąki sprzedawane w sklepie mają różną powierzchnie.

Żyzność jest kluczowa dla określenia ilości plonów. Jest też brana pod uwagę, przy opisie jakości łąki, w szczegółach twojego ośrodka. Konie, umieszczone na bardziej żyznej łące, jedzą więcej darmowej paszy. Wpływa to na decyzje hodowców, którzy mogą zakwaterować konie w twoim ośrodku jeździeckim.

Niezależnie od tego, czy zamienisz łąkę w pastwisko, będziesz hodować krowy lub prowadzić uprawę, będzie ona tracić swoją żyzność.Musisz pozostawić łąkę odłogiem, by odzyskała żyzność.

Łąka odzyskuje 1% żyzności każdego dnia, którego leży odłogiem jesienią lub wiosną, 3% latem i 0.2% zimą.

Pastwiska dla zakwaterowanych koni

Wielkość pastwisk musi być równa ilości boksów, aby spełnić zapotrzebowania koni zakwaterowanych w ośrodku jeździeckim. Na przykład, w ośrodku jeździeckim z 10 boksami, pastwiska muszą mieć obszar przynajmniej 10. Pamiętaj, że zalecamy posiadać więcej pastwisk, aby móc na nich uprawiać rośliny jak również pozostawiać odłogiem, aby ziemia odpoczęła i nabrała żyzności.

Rolnictwo

Możesz posiadać następującą liczbę łąk: 6, na których możesz prowadzić uprawy, niezależnie od rozmiaru ośrodka jeździeckiego, czy łąki.Dostępność poszczególnych upraw jest zależna od pory roku.

Jeśli posiadasz szklarnię, możesz siać dowolne nasiona, niezależnie od pory roku, gdzie jedynym ograniczeniem jest liczba zbóż na 6 łąki, wliczając w to szklarnię, która traktowana jest jak łąka. Pamiętaj jednak, że w szklarni nie możesz uprawiać jabłek oraz kuponów.

Zużycie szklarni wzrasta o 1% dziennie, gdy używasz jej do uprawy.

Ikona reparer jest widoczna obok stopnia zużycia szklarni i można jej użyć, aby ją naprawić. Koszt naprawy szklarni zależy od jej stopnia zużycia i rozmiaru. Jeśli nie naprawisz szklarni, po osiągnięciu 100% zużycia stanie się bezużyteczna, a obecne uprawy przepadną. Szklarnię możesz naprawić w dowolnej chwili i dalej z niej korzystać.

Dostępne uprawy
NasionaPora wysiewuDługość okresu dojrzewaniaZbierz plony
nasiona marchewkiNasiona marchewkiWiosna9 dni
carotte Marchewka
nasiona pszenicyNasiona pszenicyLato9 dni
sonble Pszenica
ressourcepaille Słoma
nasiona owsaNasiona owsaWiosna11 dni
avoine Owies
nasiona kuponuNasiona KuponuJesień30 dni
pass Kupon
nasiona jabłekNasiona jabłekJesieńŻniwa każdej jesieni
pomme Jabłko
nasiona lnuNasiona lnuWiosna8 dni
ressourcelin Len
nasiona lucernyNasiona lucernyLato7 dni
fourrage Pasza

Zimą nie możesz niczego uprawiać, chyba że posiadasz szklarnię. W takim wypadku możesz uprawiać wszystko, oprócz jabłek i kuponów.

Aby zarobić pieniądze, możesz sprzedać swoje plony w sklepie.

Możesz również:

 • uprawiać marchew, owies, czy produkować paszę dla zakwaterowanych koni, aby otrzymać więcej prestiżu
 • możesz użyć pszenicy i jabłek, aby stworzyć mieszankę
 • korzystaj ze ściółek w swoich boksach

Aby zacząć uprawę na łące:

 • przejdź do Ośrodka jeździeckiego, zakup dowolne nasiona i nawóz
 • przejdź na stronę z łąkami
 • jeżeli łąka nadaje się do użytku, kliknij „Połóż odłogiem”, a następnie „Uprawiaj zboża”
 • wybierz nasiona i nawóz, których chcesz użyć na łące
 • zatwierdź, a na łące zacznie się uprawa!

Zwróć uwagę, że użycie nawozu skraca okres dojrzewania roślin.

Gdy żniwa dobiegną końca, łąka będzie leżała odłogiem, by ziemia mogła odpocząć. Później możesz ponownie ją wykorzystać do uprawy zbóż, lub jako pastwiska dla koni zakwaterowanych w ośrodku jeździeckim.

Hodowla krów

Na łąkach możesz hodować krowy, by zdobyć skórę. Liczba łąk, które możesz wykorzystać pod hodowlę lub uprawę, jest ograniczona do 6. Jeśli, na przykład, posiadasz już 4 łąki lub szklarnie wykorzystane do uprawy, na hodowlę możesz przeznaczyć tylko 2 łąki.

Podobnie, jak w przypadku koni, każda krowa wymaga jednego hektara. Mała łąka ma rozmiar 5 hektarów i wystarczy dla 5 krów.

Hodując krowy, po upływie 30 dni możesz zdobyć skórę. Następnie łąka staje się odłogiem, a Ty ponownie możesz rozpocząć hodowlę krów.

Są dwa rodzaje krów, każdy zapewnia inny rodzaj skóry.

> 1.6 – Warsztaty

Warsztaty dają możliwość tworzenia wszystkich rodzajów budynków oraz przedmiotów potrzebnych w ośrodku jeździeckim lub gospodarstwie hodowlanym, z wyjątkiem surowców oraz produktów rolnych. Twój ośrodek jeździecki rozpoczyna działanie z małym warsztatem. Później możesz dodać kolejne warsztaty, kupując je lub budując w tym posiadanym.

Produkcja

Liczba warsztatów, z jakich możesz korzystać jednocześnie, zależy od prestiżu Twojego ośrodka jeździeckiego:

 • Od 0% do 20% prestiżu: 1 aktywny warsztat
 • Od 20% do 40% prestiżu: 2 aktywne warsztaty
 • Od 40% do 60% prestiżu: 3 aktywne warsztaty
 • Od 60% do 80% prestiżu: 4 aktywne warsztaty
 • Od 80% do 100% prestiżu: 5 aktywnych warsztatów

Czas produkcji i potrzebne surowce zależą od przedmiotów, które chcesz wyprodukować.

ProdukcjaSurowceCzas trwania
box12 Boks 1*ressourcebois Drewno x 25
ressourcesable Piasek x 25
3 godziny
box16 Boks 2**ressourcebois Drewno x 500
ressourcesable Piasek x 500
2 dni
box18 Boks 3***ressourcebois Drewno x 2500
ressourcesable Piasek x 2500
8 dni
atelierpetit Mały warsztatressourcebois Drewno x 250
ressourcesable Piasek x 250
1 dzień
ateliermoyen Średni warsztatressourcebois Drewno x 1250
ressourcesable Piasek x 1250
4 dni 4 godziny
ateliergrand Duży warsztatressourcebois Drewno x 3750
ressourcesable Piasek x 3750
12 dni 12 godzin
serrepetite Mała szklarniaressourcebois Drewno x 50
ressourcesable Piasek x 50
5 godzin
serremoyenne Średnia szklarniaressourcebois Drewno x 250
ressourcesable Piasek x 250
20 godzin
serregrande Duża szklarniaressourcebois Drewno x 2000
ressourcesable Piasek x 2000
6 dni 12 godzin
abreuvoir Poidłoressourcefer Żelazo x 1500
3 dni
douche Prysznicressourcefer Żelazo x 2500
5 dni
tracteur Traktorressourcefer Żelazo x 2500
5 dni
auge Żłóbressourcefer Żelazo x 1500
3 dni
brideclassique1x 1* Klasyczna uzdaressourcefer Żelazo x 10
ressourcecuir Skóra x 90
5 godzin
brideclassique2x 2** Klasyczna uzdaressourcefer Żelazo x 20
ressourcecuir Skóra x 180
10 godzin
brideclassique3x 3*** Klasyczna uzdaressourcefer Żelazo x 80
ressourcecuir Skóra x 720
1 dzień 16 godzin
selleclassique1x 1* Klasyczne siodłoressourcefer Żelazo x 20
ressourcecuir Skóra x 230
12 godzin
selleclassique2x 2** Klasyczne siodłoressourcefer Żelazo x 40
ressourcecuir Skóra x 460
1 dzień
selleclassique3x 3*** Klasyczne siodłoressourcefer Żelazo x 160
ressourcecuir Skóra x 1840
4 dni
tapisclassique1x 1* Czaprak do jazdy Klasycznejressourcelin Len x 20
10 godzin
bande1x 1* Owijkiressourcelin Len x 10
5 godzin
bonnet1x 1* Nausznikiressourcelin Len x 10
5 godzin
cloches Kaloszkiressourcecuir Skóra x 500
1 dzień
cravache Palcatressourcecuir Skóra x 1000
2 dni
eperons Ostrogiressourcefer Żelazo x 1500
3 dni
longe Lonżaressourcecuir Skóra x 1250
5 dni
crampons Haceleressourcefer Żelazo x 1750
3 dni 12 godzin
mash Mieszankasonble Pszenica x 500
pomme Jabłko x 200
graineslin Nasiona lnu x 100
12 godzin
engraisk Użyźniacz 1*crottin Łajno x 200
6 godzin
engraissadechir Użyźniacz 2** crottin Łajno x 400
12 godzin
engraisfumier Nawózcrottin Łajno x 600
ressourcepaille Słoma x 200
1 dzień 12 godzin
bridewestern1x 1* Westernowa uzdaressourcefer Żelazo x 10
ressourcecuir Skóra x 90
5 godzin
bridewestern2x 2** Westernowa uzdaressourcefer Żelazo x 20
ressourcecuir Skóra x 180
10 godzin
bridewestern3x 3*** Westernowa uzdaressourcefer Żelazo x 80
ressourcecuir Skóra x 720
1 dzień 16 godzin
sellewestern1x 1* Westernowe siodłoressourcefer Żelazo x 20
ressourcecuir Skóra x 230
12 godzin
sellewestern2x 2** Westernowe siodłoressourcefer Żelazo x 40
ressourcecuir Skóra x 460
1 dzień
sellewestern3x 3*** Westernowe siodłoressourcefer Żelazo x 160
ressourcecuir Skóra x 1840
4 dni
tapiswestern1x 1* czaprak do jazdy Westernressourcelin Len x 20
10 godzin
Naprawy

Zużycie warsztatu wzrasta o 1% dziennie, niezależnie od tego, czy go używasz.

Ikona jest widoczna obok stopnia zużycia warsztatu i można jej użyć, aby go naprawić. Koszt naprawy warsztatu zależy od jego rozmiaru i stopnia zużycia.

Jeśli nie naprawisz warsztatu, stanie się bezużyteczny po osiągnięciu 100% zużycia, a trwająca produkcja przepadnie. Warsztat możesz naprawić w dowolnym momencie i dalej z niego korzystać.

2 / Spraw, by twój ośrodek jeździecki prosperował

> 2.1 - Kwaterujący

Koszt zakwaterowania

W swoim ośrodku jeździeckim możesz zakwaterować konie. W opcjach zarządzania ośrodkiem możesz ustawić koszt zakwaterowania konia za noc – musi on mieścić się w zakresie od 20 equus do 200 equus. Jeżeli w swoim ośrodku zakwaterujesz własne konie, nic nie zapłacisz, a ośrodek nic nie zarobi.

Minimalne wymagania umiejętności

W opcjach zarządzania ośrodkiem jeździeckim możesz ustawić minimalne wymagania poziomu umiejętności dla zakwaterowanych w nim koni. Wówczas tylko konie spełniające określone minimum będą mogły zostać zarejestrowane w Twoim ośrodku. Pamiętaj jednak, że to ograniczenie dotyczy również hodowców, dla których zarezerwowałeś boksy. Jeśli koń nie spełnia minimalnych wymagań, hodowca nie będzie mógł go zarejestrować w Twoim ośrodku.

Koniec zakwaterowania

Gdy okres zakwaterowania skończy się, zakwaterowane konie muszą opuścić ośrodek jeździecki tuż po dziennej aktualizacji o 04:00.

Przedłużanie pobytu

Regularnie sprawdzaj nowe wiadomości w opcjach zarządzania ośrodkiem. Znajdziesz tam prośby o przedłużenie zakwaterowania od hodowców, którzy zarejestrowali swojego konia w Twoim ośrodku. Otrzymane prośby możesz zaakceptować bądź odrzucić.

Wpływ zakwaterowanych na prestiż

Konie, które zakwaterowałeś mają oczywiście wpływ na Twój ośrodek zależnie od ich ilości, jak również ich najlepszej umiejętności.

> 2.2 – Korzyści dla mieszkańców

W opcjach zarządzania ośrodkiem jeździeckim możesz udostępniać osobom kwaterującym różne rodzaje ekwipunku i pożywienia.
Osoby kwaterujące mogą za darmo korzystać z udostępnionego produktu znajdującego się w Twoich zapasach przez cały okres zakwaterowania.
Aby móc udostępnić produkt osobom kwaterującym, musisz posiadać określoną jego ilość w swoich zapasach, w zależności od liczby posiadanych boksów. Musisz także dopilnować, aby stale mieć odpowiednio duże zapasy tego produktu. Minimalną wymaganą ilość poszczególnych produktów możesz sprawdzić na stronie zarządzania.

PrzedmiotWymagana ilość na każdy boks
1* klasyczne siodłoSiodło1
1* klasyczna uzdaUzda1
1* czaprak do jazdy klasycznejCzaprak1
1* nausznikiNauszniki1
1* owijkiOwijki1
marchewkaMarchewka15
mieszankaMieszanka15
paszaPasza150
owiesOwies75

Dodatkowo, aby przedmiot był widoczny na liście korzyści ośrodka jeździeckiego na stronie rejestracji koni, potrzebujesz dwukrotnie większej ilości w zapasach.

> 2.3 – Ulepszenia

Ulepszenia boksu

Aby poprawić komfort koni przebywających w Twoim ośrodku jeździeckim, możesz nabyć ulepszenia i umieścić je w boksach wedle uznania:

 • poidło: konie posiadające poidło w swoim boksie, po napojeniu odzyskają 4 razy więcej energii, niż konie bez niego.
 • prysznic: konie posiadające prysznic w boksie zużyją 10% mniej energii podczas wykonywania akcji, niż konie bez niego.

W boksie może zainstalować tylko jedno poidło i jeden prysznic.

Prysznice i poidła zwiększają prestiż Twojego ośrodka jeździeckiego.

Ulepszenia łąki

Aby poprawić jakość plonów oraz krów w swoim ośrodku jeździeckim, możesz nabyć ulepszenia i dodać je do łąk wedle uznania:

 • żłób: jeśli hodujesz krowy na łące, na której posiadasz żłób, będą one dawały 30% więcej skóry.
 • traktor: posiadanie na łące traktora zwiększa ilość plonów z tej łąki o 50%.

Na łące możesz mieć tylko jeden traktor i jeden żłób.

> 2.4 – Zlecenia

lecon

Twój ośrodek jeździecki może dawać zlecenia. Właściciele koni zakwaterowanych w Twoim ośrodku mogą zdecydować, czy chcą się podjąć zlecenia, czy nie.Pozwala im to zarobić pewną ilość Equus oraz zyskać punkty umiejętności dla koni. Nagroda w postaci Equus nie będzie pobierana z Twojego konta, nie musisz nic płacić.

Nagrody za zadania zależą od prestiżu kwaterujących w Twoim ośrodku jeździeckim. Jednak liczba zadań dostępnych w ośrodku każdego dnia nie jest ograniczona. Tylko normalne konie są brane pod uwagę w obliczeniach.

Ponadto, za każdym razem, gdy jedna z osób kwaterujących ukończy zlecenie, otrzymujesz pewną ilość Equus lub surowców, w zależności od najlepszej umiejętności danego konia. Do Ciebie należy decyzja o tym, jaka część zadań dostarczy Equus (lekcje) lub surowców, a możesz ją podjąć w biurze swojego ośrodka jeździeckiego. Rodzaj zdobywanego surowca zależy od położenia ośrodka jeździeckiego:

 • Las: drewno
 • Góry: żelazo
 • Plaża: piasek

Pamiętaj, że ilość surowców uzyskanych za zadania jest ograniczona wielkością złoża. Złoże odnawia się każdego dnia w zależności od prestiżu Twojego ośrodka jeździeckiego i nie może przekroczyć 2000 jednostek.

Gdy osoba kwaterująca wykona zadanie, za które nagrodą są surowce, nagroda zostanie podwojona, jeśli wykorzystano w zadaniu konia pociągowego.

> 2.5 – Zawody

competition

W swoim ośrodku jeździeckim możesz organizować zawody. Jeśli będą w nich startować najlepsze konie w Howrse, podniesie to prestiż Twojego ośrodka!

Możesz ustawić różne parametry określające, jakie konie będą miały wstęp na Twoje zawody.

Potrzebujesz 5 uczestników w każdych zawodach. Zawody rozpoczynają się automatycznie po zamknięciu rejestracji. Rejestracja otwiera się ponownie w przedziale od 1 do 24 godzin po zakończeniu ostatnich zawodów, w zależności od ich rodzaju. Dopóki nie ma zarejestrowanych koni, możesz zmienić minimalny wymagany poziom lub trasę zawodów poprzez stronę zawodów w menu ośrodka jeździeckiego.Jeśli Twoje zawody nie odbywały się przez 5 dni lub więcej, możesz je modyfikować, nawet jeśli zarejestrowano w nich jakieś konie.

Zawody w Jeździectwie Klasycznym

Jeżeli twój ośrodek specjalizuje się w Jeździectwie Klasycznym, możesz organizować:

 • wyścigi (kłus lub galop)
 • biegi przełajowe
 • konkursy skoków
 • zawody w ujeżdżeniu

Kiedy organizujesz biegi przełajowe, konkursy skoków lub zawody w ujeżdżeniu, zanim jakikolwiek koń może się zarejestrować, poziom trudności zbudowanego toru musi zgadzać się z minimalnym poziomem wytrzymałości dla biegów przełajowych, skoków dla konkursów skoków i ujeżdżenia dla zawodów w ujeżdżeniu.

Kiedy tworzysz swój ośrodek jeździecki, otrzymujesz mały tor wyścigowy, na którym możesz zaplanować jeden wyścig dziennie. Kolejny możesz kupić na stronie zawodów. Każdy ośrodek jeździecki może posiadać do dwóch torów wyścigowych. Aby zyskać maksymalny prestiż, musisz organizować 2 wyścigi, a więc posiadać 2 tory.

Zawody Jeździectwa Western

Jeżeli twój ośrodek specjalizuje się w Zawodach Westernowych, możesz organizować:

 • zawody barrel racing
 • zawody w cuttingu
 • zawody w trailu
 • zawody w reiningu
 • zawody western pleasure

Kiedy organizujesz zawody w reiningu lub trailu, zanim jakikolwiek koń może się zarejestrować, poziom trudności zbudowanego toru musi się zgadzać z minimalnym poziomem galopu dla zawodów w reiningu i ujeżdżenia dla zawodów w trailu.

Zorganizowanie zawodów w cuttingu wymaga posiadania cielaków na etapie tworzenia lub modyfikowania zawodów. Gdy tworzysz zawody, pierwszego cielaka otrzymujesz za darmo. Liczba cielaków określa minimalne wymagania poziomu wytrzymałości koni, które mogą wziąć udział w zawodach.

Zawody dla koni z niskim poziomem

Możesz również zarezerwować dostęp do zawodów tylko dla koni z niskim poziomem. Wówczas zyskają one większy prestiż od zawodów na tym samym poziomie, lecz otwartych dla wszystkich koni, a Ty zdobędziesz 500 Equus po każdej edycji zawodów dla koni z niskim poziomem.

Konie z niskim poziomem to konie, które:

 • nie osiągnęły jeszcze 20 zwycięstw
 • nie mają żadnej umiejętności na poziomie wyższym niż 1920
 • które nie mają żadnej umiejętności z potencjałem genetycznym większym niż 2690

Wartość ta jest aktualizowana każdej nocy.

> 2.6 – Pracownicy

Możesz zatrudniać pracowników w swoim ośrodku jeździeckim.

Każdy pracownik zapewnia Twojemu ośrodkowi jeździeckiemu premię w okresie swojego zatrudnienia. Możesz zatrudniać kilku pracowników jednocześnie, ale nie możesz zatrudnić jednego pracownika kilka razy. Masz jednak możliwość wydłużania kontraktu, nim dobiegnie końca.

Od czasu do czasu możesz zdobyć dyplom eksperta, posiadający ograniczenie czasowe. W takim momencie, wszyscy zatrudnieni obecnie pracownicy stają się ekspertami na czas działania dyplomu. Zapewniana przez nich premia zostaje podwojona.

3 / Reklamuj swój ośrodek jeździecki

> 3.1 – Strona profilowa ośrodka jeździeckiego

parchemin

Twoje informacje mogą przeglądać wszyscy gracze i możesz je wyświetlić w opcjach zarządzania ośrodkiem. Na tej samej stronie możesz przygotować prezentację swojego ośrodka, która będzie wyświetlana na tej samej zasadzie co Twoja prezentacja hodowcy. Prezentację można w dowolnej chwili edytować.

Ty również możesz przeglądać szczegóły wszystkich pozostałych ośrodków, klikając na ich nazwy. Dzięki tym szczegółom możesz porównać swój ośrodek z innymi i w ten sposób zobaczyć, czego jeszcze potrzebujesz, by poprawić pozycję swojego ośrodka w rankingu.

> 3.2 – Prestiż ośrodka jeździeckiego

Prestiż Twojego ośrodka jeździeckiego jest oceną, wskazującą na jego jakość. Im większy prestiż, tym bardziej znany jest Twój ośrodek jeździecki i tym większą będzie cieszył się popularnością. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać prestiż Twojego ośrodka, aby konsekwentnie ulepszać jego pozycję w rankingu.

Zależy od wielu współczynników, podzielonych na 5 kategorii.

Ocena komfortu ośrodka jeździeckiego

Ocena komfortu Twojego ośrodka jeździeckiego jest zależna od jakości boksów, jak również usług, które oferujesz zakwaterowanym u Ciebie koniom. W związku z tym zależy od:

 • rozmiaru boksów
 • jakości ściółki
 • posiadania pryszniców
 • udostępniania pożywienia dla koni zakwaterowanych w ośrodku (paszę, owies, marchew i mieszanki)
 • udostępniania ekwipunku koniom zakwaterowanym w ośrodku, jak również od jakości tego ekwipunku (siodeł, czapraków, uzd, nauszników, owijek)
Prestiż łąk

Łąki, które oferujesz zakwaterowanym koniom na wypas muszą być odpowiednio żyzne, jak również musi być ich odpowiednia ilość.

Pojemność ośrodka jeździeckiego

Im większy jest Twój ośrodek jeździecki, tym więcej koni może zakwaterować i tym wyższy będzie jego prestiżu. Idealną sytuacją jest posiadanie 100 boksów (dodatkowe boksy nie wpływają na prestiż), z czego dokładnie połowa powinna być zajęta.

Umiejętności zakwaterowanych koni.

Oczywiście konie, które są u Ciebie zakwaterowane, również mają wpływ na prestiż Twojego ośrodka. Pod uwagę brana jest najlepsza umiejętność każdego z nich, z wyjątkiem koni specjalnych.

Zawody

Pięć zawodów, które możesz oferować w swoim ośrodku ma wpływ na ogólny prestiż Twojego ośrodka. Upewnij się, że sprawdzasz prestiż każdego z nich.

> 3.3 – Ranking

Ranking ośrodków jeździeckich podium

Ośrodki jeździeckie są wymagane do prawidłowego działania gry. Służą do kwaterowania koni i pozwalają hodowcom na trenowanie ich. Ośrodki występują w rankingach w 3 kategoriach:

 • Prestiż
 • Liczba zakwaterowanych koni
 • Najpopularniejsze ośrodki jeździeckie: ranking jest obliczany na podstawie liczby odwiedzin przez różnych graczy poprzedniego dnia. Nie ma potrzeby odwiedzania profilu kilka razy dziennie, gdyż brane pod uwagę są tylko pierwsze odwiedziny.
Ranking zawodów

Na tej stronie możesz wyświetlić ranking najbardziej prestiżowych zawodów, ich pule nagród oraz nazwy organizatorów.

W tych zawodach biorą udział najlepsze konie w Howrse.

Regularność jest nagradzana, tak więc jeśli zawody o prestiżu 75% lub wyższym nie odbywają się dłużej niż 5 dni, tracą 1% prestiżu każdego dnia, który wykracza poza ten okres.

> 3.4 – Rozety

Rozety ośrodków jeździeckich

Rozety są wyjątkowymi nagrodami dla koni, które ukończyły zawody w czołówce. W stosunku do zwykłych nagród, dodają podwójną ilość Equus! Rozety mogą być przyznawane tylko za zawody z prestiżem 75% lub wyższym.

Rozety są dobrym sposobem na rozsławienie Twojego ośrodka, ponieważ są pokazywane na specjalnej stronie wymieniającej wszystkie konie, które je wygrały.

Aby wybrać i ustawić rozetę, przejdź do strony zawodów.

... lub sprawdź odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Gdy mój koń został zarejestrowany w moim ośrodku, wyżywienie i zakwaterowanie były darmowe, choć nie powinny być!

Zakwaterowanie Twoich własnych koni jest darmowe. Zobaczysz więc napis „darmowe”, kiedy będziesz umieszczać konie w ośrodku. Inni gracze będą musieli zwyczajnie zapłacić.

Przejdź do góry

Jak naprawić boks?

Ikona reparer będzie widoczna obok poziomu zużycia na stronie boksów.

Przejdź do góry

Dlaczego nie mogę kupić nowego boksu?

Możesz kupić jeden boks na każde dwa dni stażu. Jeśli chcesz wiedzieć, ile boksów może w tej chwili posiadać Twój ośrodek jeździecki, musisz podzielić długość swojego stażu przez dwa. Pamiętaj, że to ograniczenie nie dotyczy boksów wyprodukowanych w warsztatach.

Przejdź do góry

Czy mogę sprzedać łąkę z powrotem do sklepu?

Możesz jedynie zniszczyć łąkę, ale nie dostaniesz za nią zwrotu kosztów.

Przejdź do góry

Moja łąka jest zostawiona odłogiem, ale jej żyzność się nie zwiększa. Dlaczego?

Żyzność ugorów zwiększa się o 1% w czasie wiosny i jesieni, 3% w lato i 0,2% w zimę, więc pozostawianie pól ugorem w zimę w małym stopniu podnosi żyzność.

Przejdź do góry

Nie mogę zasiać nasion kuponów. Dlaczego?

Jeśli nie możesz wyhodować tej wyjątkowej rośliny, oznacza to, że nie spełniasz wszystkich wymogów, niezbędnych przy jej uprawie.

Potrzebujesz dużej łąki, naturalnego nawozu z łajna i 25. opakowań nasion. Nie zapominaj, że zasiew może rozpocząć się jedynie na jesieni, ponieważ młode pędy są niezwykle czułe na upał i mrozy.

Przejdź do góry

Moje zawody się nie rozpoczynają. Co powinienem zrobić?

Upewnij się, że poziom trudności jest odpowiedni do nagrody. Gracze z lepszymi końmi raczej nie zarejestrują się w zawodach, w których nie zarobią większej ilości Equus. Będziesz mieć możliwość podniesienia stopnia trudności kiedy zawody odbędą się już kilka razy. Pamiętaj też, że lepiej jeżeli zawody rozpoczynają się jako niewielkie, a potem rosną, niż jeżeli nikt nie miałby w nich startować...

Przejdź do góry